Вшановуємо пам’ять Шевченка

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

Читати далі

Advertisements
Оприлюднено в Виховна робота | Залишити коментар

Як бути суперсучасними батьками: поради психолога

cover_supercool

Про успішне майбутнє дитини мріють усі люблячі батьки, дають підказки або диктують, як його досягти. А от від сьогодення мами і тата інколи починають відставати, і тоді ловлять на собі співчутливі погляди сина чи доньки. Про те, як не стати для власної дитини людиною, що безнадійно загубилася в часі, розповідає дитячий психолог Ольга Печій.

 

psyhologistБути в темі

Читати далі

Оприлюднено в Поради психолога | Залишити коментар

Як допомогти дитині надолужити пропущені шкільні заняття

cover_keep_up

Подовжені канікули чи карантин у школах, пропуски через сезонні хвороби або ж скасовані заняття через погодні умови — реалії сьогодення.

Як надолужувати пропущене? В одних школах об’єднують та узагальнюють теми, в інших — задають на самостійне опрацювання вдвічі більше, ніж зазвичай. Але чи багато дітей здатні на це та як батьки можуть їм допомогти? Пояснює дитячий психолог Тетяна Алісімчик.

keep_up
  1. Визначте, чим допомогти

Читати далі

Оприлюднено в Вчителям | Залишити коментар

Які підручники ефективніші для учнів — електронні чи друковані

cover_bookvsЯку інформацію школярі сприймають краще — ту, що надрукована на папері, чи ту, яку можна читати з екрана гаджета? Захисники та противники «цифри» для учнів знову сперечаються на сторінках англомовної преси. Переклали найцікавіші думки з цього приводу.

 

Читати далі

Оприлюднено в Вчителям | Залишити коментар

Як вберегти школярів від нестачі вітамінів на початку весни

cover_diet

Міжсезоння, що починається наприкінці зими і триває до середини весни, — період занепаду сил, слабкості та сонливості. Причина може бути в тому числі в нестачі вітамінів в організмі. Як зрозуміти, що дитина недоотримує корисні речовини з їжею та які продукти і страви варто додати в раціон? Пропонуємо поради лікаря-дієтолога, консультанта зі здорового харчування Катерини Пашко.

 

Читати далі

Оприлюднено в Інформація для батьків | Залишити коментар

5 важливих запитань про новий стандарт початкової освіти

cover_discussion-2

Уряд затвердив новий Державний стандарт початкової загальної освіти. Вже з 1 вересня 2018 року він стане головним документом для вчителів та керівників початкових шкіл. Розповідаємо, що зміниться та як це застосовувати на практиці.

 

 Що це таке і навіщо треба?

Читати далі

Оприлюднено в Реформа освіти | Залишити коментар

Як вчителям пройти обов’язковий онлайн-курс з підвищення кваліфікації

30 січня відбулася презентація онлайн-курсу для вчителів початкової школи, які навчатимуть перші класи з вересня 2018 року. Розповідаємо, що це за курс, для чого він потрібен та що буде з вчителями, які його не пройдуть.

 

 Навіщо потрібна перепідготовка?

Читати далі

Оприлюднено в Вчителям | Залишити коментар

Пам’ятка для батьків

Рекомендації, щодо подолання проявів агресії у підлітків:

  1. Спокійне ставлення у разі незначної агресії. У тих випадках, коли агресія дитини безпечна і зрозуміла, можна використовувати наступні позитивні стратегії: повне ігнорування реакцій – досить потужний спосіб припинення небажаної поведінки; вираз розуміння почуттів (“Звичайно, тобі образливо…”); перемикання уваги, пропозиція, або завдання (“Допоможи мені, будь ласка, …”); позитивне позначення поведінки (“Ти злишся тому, що ти втомився”).

Читати далі

Оприлюднено в Поради психолога | Залишити коментар

Нові сучасні технології

Кажете, що в українських школах є проблеми з впровадженням сучасних технологій?28278994_599654490379604_3741009642346161262_n

Розділіть свій відчай з вчителем інформатики з Гани (Західна Африка). У нього в класі взагалі немає жодного комп’ютера, тому він… намалював детальну копію Microsoft Word на дошці, щоб його учні хоч приблизно уявляли як працюють подібні програми.

Правду, все-таки, кажуть про те, що посередній учитель розповідає, хороший — пояснює, чудовий — демонструє, а геніальний — надихає!

Оприлюднено в Інформація для батьків, Класним керівникам | Залишити коментар

Рівень співпраці вчителів в освіті

1390-555x407Пропонуємо освітянам долучитись до важливого опитування (кілька хвилин вашого часу), яке допоможе краще зрозуміти відносини сучасного вчителя із колегами, керівником, учнями та батьками

Співзасновниця Центру Інноваційної Освіти «Про.Світ» Юлія Бараннікова проводить дослідження на тему «Trust and Mindfulness as a Means for Teachers’ Professional Development» («Довіра та уважність як інструменти для професійного розвитку вчителя») та пропонує освітянам долучитися до опитування в рамках цієї роботи.

Читати далі

Оприлюднено в Вчителям | Залишити коментар